למה נגרמות צלקות אקנה?

זה כיף לשתף…

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הפחד הגדול ביותר שקיים אצל אנשים שסובלים מאקנה זה שישארו להם צלקות כתוצאה מהפצעים. למה נשארות צלקות אקנה? איך אפשר להימנע מהם? ותכלס, מתי זה הזמן הטוב ביותר לטפל בצלקות אקנה?

שימי לב: מחקרים מראים שכאשר פצעים נשארים יותר משלוש שנים בממוצע על עור גם אם הם באים והולכים ברוב המקרים נשארות צלקות אקנה על הפנים! זאת אומרת שאם את סובלת מאקנה כבר שנה וחצי בערך את מגדילה את הסיכון שלך לסבול מצלקות אקנה!

למה כולם מפחדים מצלקות אקנה!

האמת היא שצלקות אקנה זה אחד הדברים הקשים ביותר לטיפול בעולם הקוסמטיקה! ועד כתיבת מאמר זה לא פותח מכשיר שמעלים את הצלקות אקנה לחלוטין – ומחזיר את העור לפנים חלקות. כן קראת נכון בנות שסובלות מצלקות אקנה יוכלו אך ורק לטשטש את צלקת אבל לא להעלים אותה לגמרי. וכן טיפול מוקדם בפצעים באקנה ימנע ממך סבל רב.

אני מניחה שכבר יצא לך לראות אנשים מבוגרים עם צלקות אקנה ובטח שמת לב שככל שהם מתבגרים השילוב של צלקות האקנה, קמטים והנפילה של העור בעקבות ההזדקנות נותן לצלקות מראה שהן הרבה יותר עמוקות מאיך שהן היו נראות לפני 10 שנים, והאדם עצמו נראה הרבה יותר מבוגר מגילו האמיתי.

ממה נגרמות צלקות אקנה?

צלקות אקנה נגרמות כתוצאה מפגיעה שנעשתה בדרמיס (השכבה השנייה של העור) התהליך הביולוגי שמתרחש בעור הוא:

בלוטות החלב באופן טבעי מתמלאות בשומן. בעור תקין הן מצליחות לרוקן את עצמן ולשפוך את השומן על העור בצורה טבעית. במצב של אקנה – העור לא עובד בצורה תקינה, ולכן בלוטות החלב לא מצליחות לרוקן את השומן – הצטברות השומן בשכבה השנייה של העור יוצרת דלקת תת עורית ופצעים על העור.

בזמן הזה השומן ממשיך להצטבר בבלוטות החלב ולאט לאט הוא מתחיל לדחוק את הרקמות לצדדים. כאשר השומן בבלוטת החלב מצטבר, ובלוטת החלב לא מצליחה לאגור בתוכה את השומן היא מתפוצצת לתוך הדרמיס יחד עם כל השומן שהצטבר והדלקת שנוצרה.

במידה והנזק קטן – העור יצליח לשקם את עצמו – וברוב המקרים לא תיווצר צלקת. אך אם הנזק גדול – העור לא מצליח להשתקם ולבנות את עצמו מחדש. העור ישקם את עצמו בקצוות המדרון – אבל הבור הופך לצלקת! והצלקת נשארת.

מתי הזמן הטוב ביותר לטפל בצלקות אקנה?

הזמן הטוב ביותר לטפל בצלקות אקנה היא כאשר הצלקת טרייה. ככל שמטפלים בצלקת סמוך לזמן ההיווצרות שלה ככה התוצאות של הטיפולי צלקות טובים יותר כי הצלקת לא השתרשה בעור עדיין.

תגובות

דילוג לתוכן