מה לחפש כשקונים תכשירים לטיפול באקנה?

איך תבחרו בתכשירים הנכונים אם גם אתם סובלים מפצעי אקנה:

הרבה לא יודעים אבל יש הבדל גדול מאד בין מוצרים שנמכרים ברשתות הפארם לבין מוצרים שנמכרים ע"י גורמים מקצועיים כגון רופא עור או קוסמטיקאית מוסמכת המתמחה באקנה. 

ההבדל העיקרי הוא במינון של החומרים הפעילים הנמצאים בתכשיר. אז איזה חומרים אנחנו רוצים בתכשירי האקנה שלנו ובאיזה מינון?

ג'ל אקנה, קרם או משחה?

למרות שמדובר בחברות מוכרות ומוערכות בעולם הקוסמטיקה, למוצרי מדף שאנו רואים ברשתות הפארם אין יכולת לטפל בבעיות עור כמו אקנה בפנים. כיון שאלו מוצרים שנמכרים ללא השגחה או פיקוח, מינון החומרים הפעילים הנמצאים בתכשיר נמוכים מאד. 


חומרים פעילים אלו המרכיבים החשובים ביותר במוצר והם שיכולים להביא לשינוי המיוחל ולטפל לנו בדלקת האקנה. מוצרי טיפול של אקנה ממרשם רופא עור או מקוסמטיקאית מוסמכת, יכילו כמות כפולה או אפילו משולשת של אותם חומרים פעילים ממה שיש במוצרי מדף בסופר!

מוצרים של קוסמטיקאית מוסמכת לטיפול באקנה

בין החומרים הפעילים בעולם הקוסמטיקה, החומרים הבאים יוכלו לעזור לכם להיפטר מאקנה בפנים:

  • ויטמין A – ויטמין זה מחזק את מערכת החיסון נגד זיהומים ושומר על בריאות העור והרקמות. ויטמין זה מגיע מפירות וירקות צבעוניים כגון גזר, עגבנייה, מנגו ושסק, ומעולם החי במזונות כגון כבד, גבינה, ביצים ודגים שמנוניים. ויטמין A שמקורו במזונות מעולם החי נקרא רטינול. מגיע לרוב בתוך סרום או קרם לילה. מומלץ להשתמש בו בהדרגתיות (2-3 בשבוע). שימו לב – החומר אסור לנשים בהריון!
  • בנזואיל פראוקסיד – חומר נפוץ במלחמה נגד האקנה. מדובר בחומר נגד חיידקים של דלקת האקנה שמתפתחת בבלוטות החלב, ומשתמשים בו בעיקר כג'ל אקנה שנמרח בצורה ממוקדת על הפצעים. כדי להשיג ג'ל אקנה עם מינון גבוה של החומר צריך לקבל מרשם מרופא עור. 
  • חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות – חומצה זה חומר פעיל שמקורו בצמחים שונים. חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות הן 2 הקבוצות עיקריות של החומצות שיש בעולם הקוסמטיקה. לכל חומצה תפקיד שונה ויש שנועדו להילחם במזיקים, יש המעודדות ייצור וחידוש של תאי עור, יש התורמות לאחידות גוון העור ועוד. כדי שנוכל לטפל באקנה בצורה נכונה עם חומצות יש להתייעץ עם איש מקצוע ולמצוא את השילוב והמינון הנכון לעור ולסוג הפצעים שלנו. בין החומצות המפורסמות במשפחות ניתן למצוא: חומצה גליקולית, חומצה לקטית, אזלאית וסליצילית. את החומצות תוכלו למצוא בתוך מספר רב של תכשירים: קרם אקנה או קרם אנטי אייג'ינג, סבון פילינג, סרומים ועוד. 
  • שמן אתרי עץ התה – לשמנים אתריים יכולות ריפוי טבעיות מיוחדות, אך שמן עץ התה מתאים במיוחד לריפוי אקנה. בשמן זה מסתתר חומר פעיל עוצמתי נגד בקטריות וזיהומים. הוא ידוע בתור חומר חיטוי טבעי חזק ויש לדלל עם מעט מים או אלוורה כאשר משתמשים בצורה ישירה על פצע. מוצרים לטיפול באקנה המכילים שמן עץ התה יהיו לרוב סבון אקנה, סרום טיפולי או ג'ל אקנה. 

לטפל באקנה בפנים ולא להזיק

  • אקנה בפנים זו דלקת מעיקה, שמביאה איתה תחושות קשות של מבוכה וביטחון עצמי ירוד. עם קצת מחקר אישי והתייעצות תוכלו לטפל לבד בפצעים ולקבל פנים חלקות ונקיות. 

    חשוב ללכת להתייעץ עם אחד מאנשי המקצוע הנ"ל כדי לקבל הנחיות יעילות כדי שנוכל לראות תוצאות. תכשירים עם חומרים פעילים יכולים גם להזיק אם לא ניתנו בהדרגתיות או במינון גבוהה מדי. יש גם חומרים שלא מומלץ לערבב אחד עם השני ותמיד כדאי שנתאים את הטיפול לסוג העור ולסוג האקנה שלנו כדי שלא נפגע בעור במקום לטפל בו. רק כך, תכלו לראות תוצאות.
אישה מחייכת מסתכלת למצלמה
אקנה בפנים זו דלקת מעיקה, שמביאה איתה תחושות קשות של מבוכה וביטחון עצמי ירוד

בואי לטיפול הדגמה וגלי שיטת טיפול שבאמת עובדת!

מלאי טופס קצרצר:

הבהרה: אין להסתמך על מידע המופיע באתר לשם החלטה על טיפול רפואי כלשהו והעושה כן עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.

לשתף זה כיף:

WhatsApp
Facebook
TELEGRAM
Email

אולי יעניין אותך גם...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X
Scroll to Top