הפנים הם הראי של הנפש? המסע של אילה ברלין לטפל באקנה

חלמה להיות פסיכולוגית,
היום היא בעלת המרכז הגדול בארץ לפנים חלקות.

אילה ברלין מטפלת באנשים מהרגע בו היא נולדה. בבית הוריה בדרום תל אביב היו אחים קטנים לטפל בהם ולא היה כסף. ברלין גידלה את האחים שלה ויצאה לעבוד מגיל קטן. 

כבר מאז אילה חלמה לשנות את העולם ותכננה ללמוד פסיכולוגיה כדי לרפא את הנפש של אנשים בדרכה. היום היא בעלת המרכז הגדול בארץ לפנים חלקות ועוזרת למאות מטופלות להגיע לביטחון ואהבה עצמית בעזרת השיטה שלה, "לטפל באקנה זה לצאת למסע".

אילה ברלין התחילה את דרכה המקצועית מבלי לדעת עד כמה רחוק זה ייקח אותה בגיל 18. היא פגשה בחור והתחילו דיבורים על חתונה והלחץ הרב הוביל להתפרצות אקנה קשה. כדי להסתיר את הפצעים אילה הייתה מורחת כמות ענקית של איפור על הלחיים "אנשים חשבו שמישהו היכה אותי". 

הזוג נפרד אך החצ'קונים נשארו. במשכורת הזעומה שקיבלה בשירות הלאומי ברלין השתמשה לקנות תכשירים שהבטיחו שינקו לה את הפנים. חודש אחרי חודש היא ניסתה משחות, סבונים, קרמים וסרומים שונים ללא שינוי והלכה לקוסמטיקאיות ללא הועיל. 

בהגיעה לגיל 20 הוריה הציעו לה ללמוד קוסמטיקה כיון שראו את מאמציה הרבים לנקות את האקנה. ההצעה פגעה בהתחלה, הרי החלום הוא לרפא את הנפש, אך ברלין הבינה שזה הדבר הנכון לעשות. מבחינה כספית היא לא יכולה ללמוד תואר באוניברסיטה וידעה שמקצוע הקוסמטיקה ייתן לה עצמאות כלכלית וגמישות בעבודה. "יום אחד, קיוויתי, תהיה לי האפשרות ללמוד לפסיכולוגיה ואולי גם אצליח להיפטר מהאקנה שלי".

מה אני שווה אם אני לא יכולה לעזור לעצמי?

"לימודי הקוסמטיקה לוקחים שנה וחצי, אך מהר מאד כבר רציתי לפרוש" היא מספרת. הלימודים היו בזבוז של זמן מבחינת ברלין, ששום דבר ממה שלמדה והחומרים המיוחדים בהם השתמשה עזרו לה לנקות את הפצעים. 

לקח לברלין כמה שנים להתחיל לעבוד במקצוע כיוון שלדבריה "איך אני יכולה לעזור לבנות אחרות אם אני לא יכולה אפילו לעזור לעצמי?" 

לבסוף היא מצאה עבודה אצל קוסמטיקאית בתל אביב וניסתה חומרים שונים בעודה חוקרת באופן עצמאי שיטות לטיפול באקנה ממחקרים שקראה מחו"ל. לאט לאט השיפור התחיל להופיע והלקוחות של אותה מעסיקה לא נשארו אדישות. הניסוי וטעייה לקח כמה חודשים אך בסופו של דבר ברלין הבינה שיש לה ביד שיטה אפקטיבית לטיפול באקנה. 

ההחלטה להיות עצמאית לא הגיעה אחרי זמן רב ובאותה התקופה היא גם הכירה והתארסה לבעלה, הראל ברלין, כעבור חודש בלבד! איך אפשר לסרב לגבר שמוכן לעמוד לצידך ולתת לך לכבוש את העולם?

אילה במרכז

הלקוחות היו מחכות בסלון

בדירתם הראשונה ברלין וידאה שיהיה מקום גם לחדר טיפולים. הלקוחות היו מחכות בתור בסלון לצד בעלה שלמד לתואר שלו בהנדסה באותו חדר "המתנה". 

"היום אני מבינה כמה קטן ועלוב המקום היה" היא צוחקת. למרות זאת, תוך 3 חודשים הקליניקה הפכה לדבר הכי חם בארץ לטיפול באקנה ומטופלות הגיעו מ7 בבוקר עד 1 בלילה. מהר מאד ברלין הבינה שהיא לא יכולה להמשיך בצורה הזו והזוג החליט לפתוח מרכז טיפולים ולהוסיף עוד אנשי מקצוע לצוות. הקוסמטיקאית הראשונה שהצטרפה, הייתה היחידה שהבינה את גאונות השיטה. "מיד ידעתי שאני רוצה את האישה הזו איתי". 

במרכז היו 10 חדרי טיפולים ובשנה הראשונה כבר היו בעסק המתפתח צוות של 8 אנשים. 

"תפעול של מקום בסדר גודל כזה היה אחריות עצומה" ברלין נזכרת אחורה בתדהמה. 

האקנה הפך לעמיד ועקשן

ב-2020 הקורונה הגיעה וטרפה לברלין את כל הקלפים. טיפולי האקנה הפכו אינטנסיביים וארוכים יותר. מטופלות שהיו באמצע תהליך גילו שהאקנה שלהם הפך עמיד ועקשן משהיה. הקורונה גרמה לאי ודאות גדולה. הלחץ והרצון של אנשים לשנות את צורת חייהם הגדילה את הפער בין המצב המצוי לרצוי. תסכולים, מתחים ותחושות קשות אלו מביאים חולי ואקנה.

לבסוף הגיעו החיסונים שהשפיעו על הגוף בצורה שאיננו מבינים עדיין היום. "קשה לשים את האצבע מה בדיוק החיסון עשה, אך זה בלבל את הגוף שלנו". 

לאור המצב, פיתחו לאחרונה בני הזוג מוצרים חדשים שנועדו לטפל באקנה פוסט קורונה.

מוצרים עם חומרים פעילים

לא טיפול אלא מסע

ברלין פיתחה שיטה עם 95% הצלחה לטיפול באקנה. אך עם כל זאת, הטיפול באקנה הוא לא קסם אלא מסע פיזי ונפשי. אקנה היא דלקת שמופיעה בפנים אך יושבת על רגשות וטריגרים. ברלין מוסיפה שניתן לראות את סוג הטראומה שמישהי עברה לפי האקנה שלה. 

לכן כדי להיפטר מהאקנה יש צורך לעבור תהליך של עבודה פנימית. טיפול נקודתי ותכשירים לא ימגרו את התופעה. 

"אני אקבל לקוחה שרוצה לעבוד על עצמה ועל החיים שלה ולא מוכנה לקחת מישהי שלא." היא מבהירה.

חולמת על פנים נקיות מאקנה? את צריכה לרצות לשנות ולעבוד קשה. רק עם שינוי אמיתי בחיים נוכל לנצח!

בואי לטיפול הדגמה וגלי שיטת טיפול שבאמת עובדת!

מלאי טופס קצרצר:

הבהרה: אין להסתמך על מידע המופיע באתר לשם החלטה על טיפול רפואי כלשהו והעושה כן עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.

לשתף זה כיף:

WhatsApp
Facebook
TELEGRAM
Email

אולי יעניין אותך גם...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X
Scroll to Top