ייסורי אקנה ותיסכול מסבון לפנים?

סבון פנים לפצעים – למה זה לא עובד לי?

אם את סובלת מאקנה ניסית כנראה לפחות חמישה או שישה סבונים שונים, והאמת שאת לא לבד! רוב הבנות שסובלות מאקנה מחזיקות בבית  שלהן לפחות חמישה או שישה סבונים שונים. כי כל סבון שהן ניסו עזר מעט לטפל בפצעים או לא עזר בכלל.

רוב הבנות שסובלות מאקנה לא מבינות למה אף סבון שהן קונות לא עוזר להן להיפטר מהפצעים והסימנים האדומים לגמרי.

במאמר היום נבין פעם אחת ולתמיד למה כל הסבונים שקנית עד היום לא עוזרים לך להיפטר מאקנה. לפני הכל חשוב שנגדיר את המטרה של הסבון: כל המטרה של הסבון שלך היא לנקות את העור! אני יודעת שה נשמע טריוויאלי אבל משום מה כשזה מגיע לפצעים זה לא כל כך ברור .

למה אני מתכוונת? רוב האנשים מקשרים אקנה ופצעים – ללכלוך. הם חושבים שאם יש לאדם מסוים פצעים זה בגלל שהוא לא מקפיד על היגיינה או לא נקי. אך ברוב המקרים בנות שיש להן אקנה ופצעים הן דווקא בנות שמאוד מקפידות על ההיגיינה שלהן! והפצעים שלהן הן בכלל לא בגלל זה.

שימי לב:  אקנה הוא לא כתוצאה מלכלוך!

אקנה הוא תוצאה של דלקת בבלוטות החלב.

לכן סבון שכל התפקיד שלו לנקות לא באמת יכול לפתור את בעיית הפצעים שיש לך. הגיוני, לא?

אז מה כן חשוב לנו בסבון כאשר יש לנו אקנה? ועל מה חשוב להקפיד כדי לזרז את ההחלמה של הפצעים?

1. חשוב מאוד שהסבון לא ייבש לנו את העור. מעט מאד אנשים יודעים שכאשר העור מיובש, הרבה פעמים אנחנו מקבלים תוצאה הפוכה, ויכולה להיווצר התפרצות של הפצעים דווקא בעקבות היובש.

2. חשוב מאוד שבסבון לא יהיו חומרים שיוכלו ליצור אטימה על העור, כי לאחר מכן התפתחו פצעים. לכן בעור עם פצעים או נטייה לאקנה לא נשתמש לדוגמא בחלב פנים. הפאזה השומנית שבחלב הפנים יכולה ליצור אטימה שכתוצאה מכך יצאו פצעים חדשים.

3. חשוב מאד שהסבון ינקה טוב! בסוף יום, שאנחנו נשארות עם שאריות איפור – חשוב שהסבון שלך יוריד את כל האיפור! סבון שלא מנקה טוב ישאיר לנו שאריות של איפור ולכלוך שייצרו אטימה על העור ויוכלו לגרום לפצעים חדשים. בעור עם נטייה לאקנה אנחנו נרצה סבון עדין ולא סבון עם גרגרים כי הוא יגרה את העור וככה תיווצר החמרה של הדלקת.

הבהרה: אין להסתמך על מידע המופיע באתר לשם החלטה על טיפול רפואי כלשהו והעושה כן עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.

לשתף זה כיף:

WhatsApp
Facebook
TELEGRAM
Email

אולי יעניין אותך גם...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X
Scroll to Top